Svetaines struktura
2020-07-07

Viešnagė Suomijoje

2017-09-21

2010 metų rugpjūčio mėnesį pasirašyta Comenius mokyklų partnerystės sutartis LLP-COM-DP-2010-LT-00017 tarp Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos ir Švietimo mainų paramos fondo dėl projekto “Bendra tautinių muzikos tradicijų patirtis Europos kultūros pavelde” finansavimo iš Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos lėšų. Projektui skiriama iki 13 000 eurų.

   Mokymosi visą gyvenimą programa remia lavinimosi galimybes nuo vaikystės iki senatvės ir apima visas ugdymosi pakopas. Comenius programa yra skirta mokyklinio ugdymo kokybės gerinimui, remia tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą ir mobilumą. Bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų šalių, pedagogai ir mokiniai turi galimybę pažinti kitas kultūras, tobulinti užsienio kalbų žinias, pasidalinti gerąja patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis.

   Projekte “Bendra tautinių muzikos tradicijų patirtis Europos kultūros pavelde” (“Nationale Musiktraditionen im europäischen Kulturerbe gemeinsam erleben”) dalyvauja keturių Europos Sąjungos šalių panašaus profilio mokyklos. Projekto koordinatoriai – Vokietijos Weimaro muzikos gimnazija Schloss Belvedere Weimar, Staatliches Spezialgymnasium. Projekto partneriai: Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla; Kaustisen Musiikkilukio, Suomija; Ankara Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi Müdürlüğü, Turkija.

   Pirmasis projekto partnerių delegacijų susitikimas įvyko 2010 metų lapkričio 22 – 26 d.; antrasis – 2011 metų gegužės 2-6 d. Turkijos sostinėje Ankaroje.

   Neseniai mūsų mokyklos delegacija grįžo iš trečiojo projekto partnerių susitikimo Kaustinene, Suomijoje, vykusio šių metų spalio 10 – 15 d. Mokyklą atstovavo vienuoliktokė pianistė Neringa Valuntonytė (J.Punytės kam.ans. kl.) ir medinių pučiamųjų kvartetas (mokytojas R.Beinaris): fleitininkas Kristupas Gikas (12 kl.), obojininkė Monika Boreikaitė (10 kl.), klarnetininkas Povilas Čepulis (12 kl.), fagotininkas Martynas Mažeika (11 kl.). Juos lydėjo pučiamųjų skyriaus vedėjas Antanas Ladyga ir projekto koordinatorė Jonė Punytė.

   Viešnagė Suomijoje truko penkias dienas. Visos projekto partnerių mokyklos pristatė savo šalių kompozitorių kūrinius bendrame koncerte ir konferencijoje. Lietuvos atstovų programoje skambėjo M.K.Čiurlionio, M.Savickio ir V.Striaupaitės-Beinarienės kūriniai. Viešnagės metu taip pat turėjome galimybę susipažinti su jaunųjų suomių menininkų ugdymo ypatumais, mokėmės groti tradiciniais suomių instrumentais – penkiastygėmis kanklėmis, šokti suomiškus šokius, aplankėme įdomiausias Kaustineno lankytinas vietas, taip pat kaimyninį Kokkolos miestą, išklausėme keletą folklorinių kapelų pasirodymų ir sakralinės muzikos koncertą Kaustineno bažnyčioje. Paskutinę kelionės dieną skyrėme pasivaikščiojimui po Suomijos sostinę Helsinkį. Apžiūrėjome miestą ir apsilankėme Sibelijaus muzikos akademijoje vykusiame baroko muzikos koncerte.

   Projekte dalyvaujantys moksleiviai buvo apgyvendinti bendraamžių šeimose. Tai skatino glaudų bendravimą ir praturtino tarpkultūrine patirtimi.

   Viešnagės dienos prabėgo sklandžiai, deramai atstovauta mūsų mokykla, pasisemta naudingos patirties. Kitas projekto partnerių susitikimas numatomas Vokietijoje, Weimaro mieste, 2011 metų balandžio mėnesį.

Projekto koordinatorė
Jonė Punytė

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis